למידע נוסף והרשמה: 04-8148129

בית הספר - ימין אורד

חזון בית הספר הינו

פיתוח אדם לומד עצמאי ואחראי, מודע לעצמו ולסביבה, בעל תחושת מסוגלות, תורם לחברה ומחובר למסורת ישראל.

בית הספר הוא מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. בבית הספר לומדים ביחד תלמידים ילדי הארץ יחד עם עולים חדשים ממגוון מדינות.

אנו מאמינים שבכל תלמיד קיים פוטציאל ותפקידינו החינוכי הוא לגלות ולעזור לו לממש אותו. אנו שואפים למצוינות ומעודדים את התלמידים שלנו להגיע לתעודת בגרות מייטבית ולשם כך ניתנים מענים מותאמים לרמות הלימוד השונות של כל תלמיד ותלמיד.

מסלולי המצוינות מגובים ע"י סיוע פרטני בשיעורים בקבוצות קטנות, ומרכז למידה פעיל בשעות הלימודים וכן בשעות אחר הצהריים.

צוות ההוראה

בית הספר קיימת קהילה מקצועית לומדת מתוך אמונה של פיתוח המורה כלומד. ולכן הצוות מוכשר ומשתלם לאורך כל ימות השנה.
הצוות שלנו מאמין בתלמידים, מאמין שהקשר האישי עם התלמידים הוא זה שיוביל את התלמידים להגיע למצוינות אישית ולימודית.

 

היתרונות שלנו

מרכז למידה
בבית הספר קיים מערך גדול של  תיגבורים  בשעות הלימודים ובשעות אחר הצהריים. בבית הספר פועל מרכז למידה ובו מורים פרטיים למקצועות השונים וכן מורים להוראה מתקנת. כל זה על מנת להוביל את התלמידים לתעודת בגרות מייטבית.
כיתות קטנות
מתוך הרצון שלנו לתת יחס אישי לתלמידים אנו מקפידים על לימוד בכיתות בהן ישנם כ-17 תלמידים בממוצע. בנוסף לכך ישנם כיתות של חינוך מיוחד בהן לומדים תלמידים עם קשיי קשב וריכוז בהן יש בנוסף למחנכת הכיתה, סייעת, ומטפלת באומנות. והם נהנים הן משעות טיפול קבוצתיות והן משעות טיפול פרטניות.  
יחס אישי
בית הספר שם דגש על קשר אישי בין צוות ההוראה לתלמידים. ניתנת התייחסות אישית לכל תלמיד הן בצד הרגשי והן בצד הלימודי ונעשית התאמת מערכת לצרכי החניך.
שיעורים בשפת האם (רוסית, צרפתית, אמהרית, פורטוגזית)
בכל שנה נפתחות כיתות אולפן ללימוד השפה העברית בה לומדים דוברי שפות שונות על פי רמת העברית שלהם. כמו כן ישנם שיעורים המתקיימים בשפות האם של התלמידים (רוסית /צרפתית/ פורטוגזית)  
צוות מומחה
כל מורי בית הספר הינם בעל תעודת הכשרה והסמכה  (B.A,M.A   ותעודות הוראה) המתאימה למקצוע אותו הוא מלמד. בנוסף לכך צוות בית הספר הוא קהילה לומדת ולכן אחת לשבועיים מתקיימת השתלמות מורים מנחים בנושאי פדגוגיה עכשווית.
למידה משמעותית
בית הספר שם דגש על למידה משמעותית ורלוונטית לתלמידים, למידה המעודדת למידה עצמאית,  סקרנות ויצירתיות. הכנה לצו ראשון, הכנה למכינות, אקטואליה, עבודות חקר, עבודת שורשים.

מגמות בבית הספר

מגמת כימיה

מגמת כימיה 5 יח'"ל. המגמה משלבת לימודים עיוניים עם התנסות במעבדה. בתכנון ניסוי, בביצוע ניסוי,בשילוב מחשב בכתיבה לעריכת תוצאות. הציון משלב הערכה חלופית, התנסות במעבדת חקר, ולימודים תאורטיים. ניתן ללמוד באקדמיה כימיה או מקצוע אחר שמשלב את לימודי הכימיה. ניתן לעסוק בכימיה בכל התחומים כמו רפואה, רוקחות, מדעי החיים, חקלאות, וכו'. הכי חשוב הצוות המלווה חם ואוהב ותומך והמעבדה מתקדמת ומזמינה. מחכים לכם

מגמת תקשורת

מגמת תקשורת מכילה בתוכה שני תחומי למידה מרכזיים התחום הראשון, בו מתמחים הוא מבט על תקשורת ההמונים מבפנים, על הכוחות המניעים אותה, קשרי הון-שלטון, תקשורת ותפקידה במדינה דמוקרטית, עולם הפרסום, צנזורה ובטחון מידע ועוד ועוד. התלמידים לומדים על עולם התקשורת ומפתחים קריאה ביקרותית של הידיעות החדשותיות בארץ ובעולם.

החלק השני הוא החלק המעשי, התמחות וידאו. התלמידים לומדים להפיק סרטונים, שפת הצילום והקולנוע, עולם הסאונד, אומנות הראיון והתחקיר, והכל בכדי להגיע לשיא-הפקת סרט גמר דוקומנטרי כחלק מבחינת הבגרות.

מגמת חקלאות

מגמת חקלאות מספקת שילוב בין רכישת מיומנויות מעשיות בתחומי החקלאות הגינון והשתלות  נגרות ומסגרות לבין רכישת ידע מדעי בסיסי בתחומי הביולוגיה, הצומח, ההשקיה והקרקע.
הלימודים במגמה הם בהיקף של 5 יחל ותלמידים מצטיינים יכולים לבצע עבודת גמר שהיא עבודת חקר חקלאית בהנחיית חוקר מוסד מחקרי. היקף העבודה הוא חמש יחידות נוספות.

בית הספר שלנו