למידע נוסף והרשמה: 04-8148129

קצת על הכפר שלנו

רקע

כבר יותר משבעים שנה שעל רכס הכרמל ,בין לחיפה לזיכרון יעקב, ניצב לו כפר הנוער הדתי ימין אורד ומהווה בית עבור נערים ונערות מישראל ומהעולם כולו, בשלב המשמעותי של חייהם.

בכפר, הצופה אל ים התיכון, הולכים ונרקמים מדי שנה מאות חלומות של חולמים צעירים. חלומות על לימוד וחווית הצלחה של הצטיינות בתחומי הלמידה, חלומות על הגשמה עצמית בכל ערוץ שמתבקש:   אמנויות, ספורט, חקלאות וטבע, מדעים והייטק, ועוד. חלומות על חברות ומשפחה. ומעל הכל – חלומות השתלבות משמעותית בחברה הישראלית

כפר הנוער ימין אורד, זכה להוות תחנת מעבר משמעותית לנוער לאורך שנות קיומה של מדינת ישראל, בין שבילי הכפר צעדו וחלמו נערים מעשרות מדינות וערים מרחבי העולם.  וגם כיום הוא משמש בית ל500 נערים ונערות מ16 מדינות שונות בעולם. עם השנים והניסיון הרב, תמצאו בכפר חדשנות והתחדשות ללא הפסקה.

התפיסה החינוכית שלנו

אנו, בכפר הנוער ימין אורד, רואים בכל נער ונערה את שני כיווני המסע בהם הם נמצאים, את העבר- המסורת, קהילת המוצא על עושרה התרבותי, המשפחה והורים ואת העתיד – את הפוטנציאל והחלום האישי. ערך העבר הוא חלק אינטגרלי בשגרת הכפר התכנית השנתית בנויה על נתינת מקום להכרות של התרבויות השונות סביב מעגל השנה, מפנים מקום וזמן לשותפות עם ההורים והמשפחה וכמובן חיים יום יום את הזהות היהודית והמסורת.

ובעניין העתיד, המרחבים העצומים של הכפר, לצד ההון האנושי והחינוכי מאפשרים לכל נער ונערה הגדלים בו לזכות בשני דברים:
אפשרות בחירה מבין עושר של מגמות לימוד, תכניות חינוך, מתחמי פעילות וחוגים ברמה גבוהה
יחס חם ומעטפת טיפולית לגדילה מיטבית.

כל התנאים הנדרשים להגשמת חלום.

הבוגרים שלנו

מדי שנה מסיימים כמאה חניכים את לימודיהם בכפר ויוצאים לדרכם החדשה. למכינות קדם צבאיות, שירות משמעותי בצה"ל ולימודים אקדמיים. החל מרגע הפרידה מהכפר ועד בכלל, נעמד צוות הכפר לרשות בוגריו בליווי , הכוונה, תמיכה וסיוע כלכלי תוך קשב רב לצרכיהם המשתנים. רבים מבוגרי ימין אורד נמצאים כיום בעמדות מפתח בחברה הישראלית ומגלמים אזרחים מאושרים, ערכיים ותורמים. אלה מהווים מודל לחיקוי עבור החניכים.